Îmi donez ziua de naștere copiilor care au nevoie de #BineIntensiv

Irina Săndulescu Asociația MARINUȘ GĂLBENUȘ

Dragii mei,

În curând este ziua mea de naștere și îmi doresc foarte mult să mă ajutați să simt bucuria de a dărui, împreună cu voi.

Aș vrea ca ziua mea de naștere să aducă #bine Copiilor eroi care se luptă în fiecare zi cu o boală nemiloasă, ce le fură nu doar clipe din copilărie, ci toată copilăria.

De aceea, vă rog, anul acesta, haideți să le fim aproape și împreună să strângem fonduri pentru ca lupta lor să fie cât mai ușoară.

Vă asigur că banii pe care îi strângem împreună vor merge către proiectul #BineIntensiv - Unități de terapie intensiva pentru acasă, prin care Asociația Marinuș Gălbenuș cumpără echipamente medicale de terapie intensivă (pat terapie, monitor funcții vitale, concentrator oxigen fix și portabil, aspirator chirurgical, aparat aerosoli, scaun rulant, pampers etc) și le duce acasă la Copiii care trăiesc viața într-un pat, dependenți de părinții lor.

Ei merg oriunde locuiesc Copiii, au ajuns și-n Baia Mare, și-n Tulcea, și-n Bucuresti, și-n Craiova, nu cred că e județ unde să nu fi ajuns.

Aici sunt căteva dintre poveștile copiilor pe care i-au ajutat: https://www.marinusgalbenus.ro/povesti

Vă mulțumesc,

Irina

22 Feb 2024

21 Feb 2024
La mulți ani, cu multă sănătate și fericire!

Andreea C

Irinuca mea, cu plete roz, călare pe un unicorn, zburând printre nori zâmbitori, să-ți fie viața o bucurie!
Esti minunata, Bubu! Si felicitari pentru tot ce faci 🤗😘
13 Feb 2024