Darul tău, de ziua mea, face #bine copiilor eroi în lupta cu boli incurabile

Andrei Crăciun Asociația MARINUȘ GĂLBENUȘ

Salutare,

În curând este ziua mea de naștere și mi-aș dori să fie o sărbătoare cu multe cadouri.

Pentru că am încredere totală în Mirel Dolofan și în orice și-a propus să facă pentru copii, anul acesta aleg din nou să-mi donez ziua de naștere pentru proiectul gândit de el - #BineIntensiv - unități de terapie intensivă pentru acasă, în sprijinul copiilor eroi în lupta cu boli incurabile.

Încrederea din ultimii ani mi-a fost răsplătită pentru că ei și-au propus să ajungă, în doi ani, la 15-20 unități de terapie intensivă și în acest moment au deja 27 de unități, plus alte 20 paturi de terapie intensivă care trebuie completate, astfel vor ajunge, cu ajutorul nostru, la 50 de unități de terapie intensivă care să ușureze suferințele copiilor cu diagnostice incurabile.

Proiectul #BineIntensiv este pentru copiii care au nevoie de îngrijire specială ACASĂ, după ce au părăsit spitalul, care petrec prea mult timp în pat, dependenți de un părinte.

Include echipamente medicale precum: pat de terapie, saltea anti escare, monitor funcții vitale, concentrator oxigen portabil ori fix, aparat de aspirare cai aeriene, aparat aerosoli, scaun rulant, pampers, aleze, creme speciale.

Galbenușul lui Mirel a folosit echipamentele descrise în proiect și astfel au mai câștigat un an împreună și, pentru că Mirel știe ce înseamnă viață unui copil bolnav de cancer, a gândit acest proiect pentru copiii care lupta cu o boală gravă.

Acum mi-aș dori foarte mult ca împreună să contribuim la completarea celor 20 de paturi cu restul de echipamente, cu monitoare funcții vitale, concentratoare oxigen fixe si portabile, aspiratoare chirurgicale, scaun rulant etc.

De ziua mea, m- aș bucura mult să dăruiți orice suma de bani care știți că nu vă afectează bugetul, contează atât de mult, pentru copii, pentru părinții lor și pentru voi, pentru că Binele face Bine.

Descrierea proiectului o găsiți aici: https://www.marinusgalbenus.ro/proiecte/   sau pe pagina de Facebook a asociației.

Mulțumesc,

Andrei