De ziua mea de naștere vă invit la fapte bune

Andreea C. Asociația MARINUȘ GĂLBENUȘ

Bună tuturor,

Se apropie ziua mea de naștere și am o dorință îndeajuns de arzătoare încât să o fac publică: m-aș bucura nespus dacă ați dori sa fiți parte dintr-o poveste de solidaritate care aduce "oxigen" în viața unor copii cu boli grave.

Este vorba despre cumpărarea unui concentrator de oxigen portabil, de către Asociația Marinuș Gălbenuș, vital pentru micuții care luptă cu sănătatea lor fragilă. Costă 13.000 lei, dar pentru acești copii reprezintă mai mult decât un aparat medical - reprezintă șansa la o respirație ușoară, o fereastră către o copilărie cât mai normală.

Aparatul le oferă:

• Respirație fără efort atunci când se simt copleșiți de lipsa de aer;

• Libertate de mișcare pentru a explora lumea exterioară fără a fi limitați de cabluri și echipamente grele;

• Posibilitatea de a se conecta cu alți copii  și de a-și dezvolta noi relații de prietenie;

• Siguranță și liniște pentru părinți, știind că le oferă copiilor un tratament esențialo riunde s-ar afla.

Tot ce face Asociația Marinuș Gălbenuș puteți găsi pe site-ul lor, www.marinusgalbenus.ro, sau pe pagina lor de facebook.

Haideți să umplem împreună viețile acestor copii cu "oxigenul" de care au nevoie. Fiecare donație, fie ea mică sau mare, contribuie la bucuriile simple ale copilăriei. Este un dar neprețuit care poate face o diferență profundă în viața lor și în viața celor care îi iubesc pentru care vă sunt recunoscătoare în avans.

Vă mulțumesc că-mi sunteți alături,

Andreea C.

Mariana Bulgaria & fiica

24 Oct 2023
❤️
23 Oct 2023

Fabian

20 Oct 2023

Antonina Andreea

19 Oct 2023
Sanatate!
19 Oct 2023
18 Oct 2023
Foarte faina inițiativa! Felicitări!
18 Oct 2023
Mulțumim, Andreea, pentru ca ne dai sansa sa fim mai buni! Mulțumim pentru ca ne amintești cât de binecuvântați suntem ca putem respira! Ma bucur ca ești!
La mulți ani, Andreea!
18 Oct 2023

Andreea, ești pur și simplu un instrument al iubirii divine. Și ce frumos curge muzica vindecătoare prin tine. Îți doresc un an cu sănătate, liniște și fericire de-aia autentică!

Un Om înger

La mulți ani, OM înger!

E & A

La mulți ani frumoși și sănătoși, draga noastră! Cu oameni ca tine am certitudinea că ai noștri copii vor crește într-o lume mai buna! 🤗

Manuela Petric

La mulți ani 🙂!

La mulți ani, Andreea!

Frumoasa și in suflet ❤️
La multi ani, Andreea!
17 Oct 2023

Zile cu zambete si pace copilasilor si parintilor ajutati de Asociatia Marinus Galbenus. Multumesc, Andreea, ca ne-ai facut-o cunoscuta!
La mulți ani, om bun! 🤗
♥️
17 Oct 2023
Sa aduci multa bucurie celor mici asa cum ne aduci si noua ❤️ La multi ani!

Esti un om minunat! La multi ani, Dede drag 🤗😘
Andreea C. : Asociația MARINUȘ GĂLBENUȘ