De ziua mea, vă invit să dăruiți, darul vostru pentru Copiii cu boli grave

Ana Maria Ioniță Asociația MARINUȘ GĂLBENUȘ

De ziua mea, va invit să dăruiți, darul vostru pentru mine, sa se transforme în strop de ușurare pentru micuții ce duc lupte grele în bătălia cu cancerul.

Pe Marinuș, l-am cunoscut in IOB București, am luptat impreună o bună perioada de timp. Marinus nu mai este, dar în memoria lui, piticii ce trec prin suferință vor primi alinare prin proiectul #BineIntensiv, al Asociatiei Marinus Galbenus (www.marinusgalbenus.ro).

Darurile voastre se vor transforma în concentratoare de oxigen, paturi de terapie intensivă, aparatură medicală atât de necesară in astfel de situații, destinata folosirii acasa la micutii curajosi.

Vă rog, faceți-mi ziua frumoasa, e cel mai frumos dar ce-l pot primi, să stim că micuților le va fi lupta un strop mai ușoară.

Vă mulțumesc și vă cuprind cu inima.

Ana - Maria

ÎmpreunăFacemBine, ÎmpreunăVorbimGălbenușa