Îmi dăruiesc ziua de naștere Copiiilor cu afecțiuni oncologice

Alin Predescu Asociația MARINUȘ GĂLBENUȘ

Copilăria, o imensă nevoie de bine! Mi-aș dori ca și anul acesta să fiți alături de mine și, pe lângă urările minunate pe care le primesc de la voi an de an, puteți dona orice suma pentru această cauza pe care o susțin din tot sufletul, alături de oameni inimoși, dăruiți copiilor care au multă nevoie de ajutor.

Anul acesta sunt alături de Asociația Marinuș Gălbenuș, fondată de Mirel Dolofan împreună cu prietena mea Simona Proteasa, cu misiunea de a ajuta copiii cu diagnostice oncologice sau alte boli incurabile. Ei au achiziționat în primul an nu mai puțin de 14 unități de terapie intensivă (14 paturi de terapie, 14 monitoare funcții vitale, 14 concentratoare oxigen, 14 aparate de aspirare căi aeriene, scaune rulante etc). Acestea sunt în folosință acasă la piticii atât de curajoși.

Nevoile sunt însă multe, iar dotarea asociației din acest moment nu face față, așa că ei caută neîncetat surse pentru a cumpăra cât mai multe Unități de terapie pentru acasă, care pot face diferența între viață și moarte pentru copii.

Mai multe detalii despre proiectul #BineIntensiv - Unități de terapie pentru acasă puteți găsi pe www.marinusgalbenus.ro sau pe pagina de Facebook a ascociației.

Împreună, cărămidă cu cărămidă putem face BINE, #BineIntensiv!

Vă mulțumesc,

Alin